top of page

СТАТУТ

ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНОГО КООПЕРАТИВУ

«Дніпро»

(нова редакція)

 

1.Загальні положення.

  1. ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «ДНІПРО» (надалі – «Кооператив») створений згідно Постанови виконавчого комітету Московсько райвиконкому Київської міської ради народних депутатів та Київської міської ради професійних спілок від 19.04.1966 року № 617, та здійснює свою діяльність відповідно до Закону України “Про кооперацію”, інших нормативно-правових актів України та цього Статуту.

  2. ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «ДНІПРО» стоворений для надання послуг виключно членам Кооперативу, не маючи на меті одержання прибутку, таким чином, Кооператив є неприбутковою організацією.

1.3.Найменування Кооперативу:

  • Повне найменування:

українською мовою -ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «ДНІПРО»;

  •              мовою - ЖИЛИЩНО-СТРОИТЕЛЬНЫЙ КООПЕРАТИВ «ДНЕПР»;

    • скорочене найменування:

  •   мовою - ЖБК «ДНІПРО»;

  •   мовою - ЖСК «ДНЕПР»;

    1. Місцезнаходження Кооперативу: 02154, місто Київ, вулиця Ентузіастів, будинок 7/3.

1.5.             Засновниками (членами) Кооперативу є фізичні особи які мають власні квартири в житловому будинку Кооперативу.

1.6.             Кооператив створений на невизначений термін.

 

2.Юридичний статус Кооперативу.

  1. Кооператив є юридичною особою за законодавством України з дня його державної реєстрації у встановленому законодавством України порядку.

  2. Правоздатність Кооперативу виникає з моменту його створення і припиняється з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення Кооперативу.

  3. Кооператив з моменту створення здатен своїми діями набувати для себе прав і самостійно їх здійснювати, а також здатен своїми діями створювати для себе обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Кооператив набуває прав та обов’язків і здійснює їх через свої органи та у випадках, передбачених законом, через членів Кооперативу.

  4. Кооператив самостійний у справі своєї внутрішньої організації та правил внутрішнього розпорядку, у розпорядженні своїми коштами та майном.

  5. Кооператив має право від свого імені укладати договори, в тому числі пов’язані з експлуатацією і ремонтом житлового будинку (будинків) і надвірних будівель, утриманням прибудинкових територій, а також інші договори, відповідно до цілей його діяльності, передбачені Статутом Кооперативу.

  6. Кооператив має власне майно, має самостійний баланс і здійснює свою діяльність згідно з даним Статутом та чинним законодавством України.

  7. Кооператив має право відкривати рахунки у банках в національній та іноземній валютах, укладати договори, угоди та здійснювати будь-які правочини, що прямо не заборонені законами України, Кооператив має право відкривати свої філії, відділення, представництва без створення юридичної особи та наділяти їх майном.

  8. Кооператив має право одержувати в установленому порядку, в користування (оренду) та/або у власність земельні ділянки для будівництва жилого будинку (будинків) та надвірних будівель; одержувати банківські кредити на будівництво жилого будинку (будинків) і надвірних будівель та на інші цілі, які необхідні для досягнення Кооперативом своїх статутних завдань.

  9. Кооператив має власні печатки, штампи та бланки із своїм найменуванням, а також із зображенням логотипу Кооперативу. У всіх випадках, що не передбачені чинним Статутом, Кооператив керується рішеннями членів Кооперативу та вимогами чинного законодавства.

  10. Кооператив відповідає за своїми зобов’язаннями всім належним йому майном. Члени Кооперативу відповідають за зобов’язаннями Кооперативу в межах внесеного ними паю, якщо інше не передбачено законом. Кооператив не несе відповідальності за зобов’язаннями своїх членів.

  11. Кооператив має право організовувати культурно-побутове обслуговування своїх членів.

  12. Майно та активи Кооперативу, а також майно надане Кооперативу в користування не підлягають конфіскації чи іншому вилученню за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.

  13. Кооператив на добровільних засадах має право входити до складу різних союзів, асоціацій, корпорацій, консорціумів, концернів та інших об’єднань для координації діяльності своїх інтересів та з метою підвищення ефективності діяльності.

  14. Суперечки, які можуть виникнути між Кооперативом вітчизняними (іноземними) фізичними чи юридичними особами, або між Кооперативом і його Засновниками (членами) вирішуються згідно з чинним законодавством України відповідно до підсудності спору.

  15. Кооператив може бути позивачем, відповідачем, третьою особою у суді загальної юрисдикції, господарському, третейському суді та в будь-яких спеціалізованих судах.

  16. Кооператив має інші права та несе інші зобов’язання у відповідності до чинного законодавства України.

  17. Кооператив базується на таких основних принципах:

- соціальної справедливості, взаємодопомоги та співробітництва;

- рівного права голосу під час прийняття рішень;

- вільного вибору напрямів та видів діяльності;

- демократичного контролю за діяльністю Кооперативу та його посадових осіб з боку членів Кооперативу;

- безпосередньої участі членів Кооперативу у його діяльності.

 

3.Мета та предмет діяльності Кооперативу.

  1. Кооператив створюється для обслуговування своїх членів на засадах взаємодопомоги та економічного співробітництва.

Метою діяльності Кооперативу є задоволення економічних, соціальних, та інших потреб членів Кооперативу (та членів їх сімей).

  1. У відповідності з головною метою діяльності Кооперативу, Кооператив здійснює наступні види діяльності (своїми силами або із залученням контрагентів):

- комплексне обслуговування об’єктів, які знаходяться на балансі Кооперативу;

- експлуатація та ремонт житлового будинку (будинків) та утримання прибудинкової території, у порядку, визначеному чинним законодавством України;

- проведення поліпшеного оздоблення та встановлення більш досконалого обладнання житлового будинку (будинків) і квартир;

- створення інфраструктури для експлуатації будинку;

- здійснення технічного житлово-експлуатаційного обслуговування житлового будинку;

- організація побутового обслуговування членів Кооперативу та членів їх сімей;

- укладання та контроль за виконанням договорів, пов’язаних з будівництвом, експлуатацією і ремонтом житлового будинку (будинків) і надвірних будівель та утримання прибудинкової території;

- здійснення інших видів діяльності, метою яких є задоволення економічних, соціальних, житлових та інших потреб членів Кооперативу (та членів їх сімей), які Кооператив має право здійснювати відповідно до чинного законодавства України.

 

4.Права та обов’язки Кооперативу.

  1. Для досягнення Статутних цілей Кооператив має право:

- створювати органи управління і контролю, дорадчі органи, інформаційні джерела для комунікації з членами Кооперативу та визначати умови їх діяльності і оплати;

- приймати участь в державних, муніципальних, приватних, міжнародних соціальних та гуманітарних програмах та проектах без мети отримання прибутку;

- організовувати роботи по утриманню і ремонту нерухомого майна, яке знаходиться на балансі Кооперативу;

- визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна загального користування, порядок надання послуг у користуванні загальним майном не членам Кооперативу;

- забезпечувати проведення необхідних робіт по ремонту, технічному обслуговуванню, благоустрою, енергопостачанню, водопостачанню та газопостачанню нерухомого майна, яке знаходиться на балансі Кооперативу, прибиранню та озелененню території, на якій розташовані зазначені об’єкти нерухомого майна;

- виступати замовником на виконання робіт по будівництву, ремонту та реконструкції приміщень, будівель та споруд;

- приймати рішення щодо надходження та витрат коштів Кооперативу;

- встановлювати розміри внесків членів Кооперативу;

- робити членам Кооперативу попередження про порушення законодавства, Статуту, інших нормативних документів і вимагати усунення таких порушень, позбавляти порушників частково або у повному обсязі корпоративних пільг;

- вимагати відшкодування шкоди, заподіяної майну Кооперативу;

- здійснювати діяльність, що відповідає цілям Кооперативу;

- укладати будь-які угоди та договори, які стосуються діяльності Кооперативу;

- отримувати у власність або орендувати необхідний інвентар, агрегати і технічні засоби, устаткування;

- користуватися кредитами банків, в тому числі за умови укладення договорів застави та/або іпотеки;

- організовувати власну службу по охороні, прибиранню, впорядкуванню території житлового будинку, його ремонту;

- укладати договори на надання послуг;

- орендувати та отримувати у власність земельні ділянки;

- отримувати у держави, фізичних і юридичних осіб товари, необхідні для своєї діяльності;

- здійснювати будь-яку іншу діяльність, необхідну для досягнення цілей Кооперативу та у відповідності із вимогами чинного законодавства України.

  1. У випадку, якщо окремі види діяльності відповідно до чинного законодавства України ліцензуються, Кооператив має право здійснювати даний вид діяльності тільки після отримання відповідної ліцензії.

  2. Кооператив веде бухгалтерський і статистичний облік у встановленому законом порядку і несе відповідальність за його достовірність.

  3. Кооператив зобов'язаний:

- здійснювати усі законні заходи задля досягнення поставленої у Статуті мети;

- надавати інформацію про діяльність Кооперативу його членам;

- не порушувати та захищати права і законні інтереси членів Кооперативу;

- забезпечувати надання послуг своїм членам Кооперативу згідно з їх замовленнями в межах предмету діяльності Кооперативу та без мети отримання прибутку;

- створювати належні умови для високопродуктивної та безпечної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

- виконувати норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;

- приймати і виконувати інші зобов'язання відповідно до чинного законодавства України і укладених Кооперативом договорів (угод).

5.Майно Кооперативу.

  1. Для досягнення мети своєї діяльності Кооператив набуває та використовує майно, фінансові та інші ресурси.

Джерелами формування майна Кооперативу є:

- членські та цільові внески його членів, в тому числі внески на проведення капітального ремонту житлового будинку (будинків);

- внески на експлуатацію житлового будинку (будинків) і утримання прибудинкової території;

- майно, добровільно передане Кооперативу його членами;

- грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних;

- інші надходження, не заборонені законодавством.

5.2.          Кооператив може бути власником земельних ділянок, будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.

5.3.           Володіння, користування та розпорядження майном Кооперативу здійснюють органи управління Кооперативу у відповідності до їх компетенції, визначеної Статутом Кооперативу. Рішення щодо  утримання  на  балансі  та/або управління майном приймається на загальних зборах власників квартир Кооперативу.

  1. На загальних зборах члени Кооперативу можуть прийняти рішення про залучення юридичної особи,  яка  за  Договором  з  членами Кооперативу буде утримувати  на балансі майно Кооперативу,  а також може вести бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність,  здійснювати розрахунки коштів,  необхідних  для  своєчасного  проведення  капітального  і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном  і  нести  відповідальність  за  його  експлуатацію згідно з законом).

5.5.             Вибрана членами Кооперативу юридична особа (на загальних зборах членів Кооперативу), яка після підписання з ними Договору на балансоутримування становиться балансоутримувачем всього будинку.

 

6.Членство в Кооперативі.

Умови і порядок вступу до Кооперативу та виходу чи виключення з нього.

 

  1. Членами Кооперативу є громадяни, іноземці, особи без громадянства, які досягли 16-річного віку, юридичні особи України або іноземні, які є власниками квартир в житловому будинку Кооперативу.

  2. Вступ в члени Кооперативу здійснюється автоматично, у зв’язку з набуттям права власності на квартиру в житловому будинку Кооперативу.

  3. Кооперативу веде облік членів Кооперативу.

6.3.Членство в Кооперативі припиняється у випадку:

  • припинення права власності на квартиру в житловому будинку Кооперативу;

- смерті члена Кооперативу, оголошення його померлим у встановленому законом порядку;

- ліквідації Кооперативу, у тому числі у зв’язку з його банкрутством.

Припинення членства в Кооперативі не звільняє члена Кооперативу від обов’язків (в тому числі обов’язків щодо внесення передбачених цим Статутом внесків), що виникли до моменту припинення їх членства у Кооперативі.

В разі смерті члена Кооперативу його спадкоємці стають членами Кооперативу після оформлення всіх відповідних документів і переходу права власності на житлове приміщення до спадкоємців.

7.Права та обов’язки членів Кооперативу.

  1. Члени Кооперативу мають право:

- брати участь в управлінні діяльністю Кооперативу і бути обраними до складу його органів. Для членів Кооперативу - фізичних осіб право участі в управлінні діяльністю Кооперативу може бути реалізоване через їх уповноважених представників, які діють на підставі довіреності;

- ухвального (вирішального) голосу на Загальних зборах шляхом голосування на Загальних зборах членів Кооперативу за принципом: «один член Кооперативу - один голос»;

- користуватися всіма послугами, що надаються Кооперативом;

- отримувати від органів Кооперативу інформацію про діяльність Кооперативу в порядку і в обсязі, які передбачені чинним законодавством України та статутом Кооперативу;

- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Кооперативу, усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб;

- звертатися до органів управління та органів контролю за діяльністю Кооперативу, посадових осіб Кооперативу із запитами, пов’язаними з членством у Кооперативі, діяльністю Кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити;

- набувати інших прав, передбачених Законом України "Про Кооперацію", іншими законами України та Статутом Кооперативу і здійснювати інші, не заборонені законодавством дії.

7.2.Члени Кооперативу зобов’язуються:

- додержуватись вимог статуту Кооперативу;

- виконувати рішення органів управління Кооперативу та органів контролю за діяльністю Кооперативу.

- у встановлений строк вносити внески (членські, цільові та ін.), передбачені Статутом та іншими документами Кооперативу, затвердженими відповідними органами у встановленому порядку;

- виконувати свої зобов'язання перед Кооперативом;

- сприяти досягненню цілей Кооперативу;

- не перешкоджати здійсненню прав і виконанню обов’язків іншими членами Кооперативу і органами Кооперативу;

- дотримуватися державних технічних, протипожежних, санітарних норм і правил, утримання житлового приміщення;

- самостійно нести тягар витрат на утримання, ремонт та експлуатацію житлового приміщення, що належить членові Кооперативу;

- брати участь у витратах на утримання, ремонт і експлуатацію майна Загального користування;

- дбайливо відноситися до майна Кооперативу, не завдавати йому шкоди, використовувати за призначенням.

7.3.             Члени Кооперативу не мають права самостійно змінювати конструкцію площ будівлі Кооперативу загального користування. Площі будівлі Кооперативу знаходяться у власності всіх членів Кооперативу і можуть бути змінені після рішення загальних зборів. Процес перепланування власних квартир під час проведенні комплексу будівельно - ремонтних робіт, що тягнуть за собою зміну розмірів і параметрів приміщення, члени Кооперативу зобов’язані узаконити і надати ці документи Правлінню згідно з чинним законодавством.

  • час проведення ремонтних робіт в власних квартирах члени Кооперативу не мають права порушувати плани і схеми розташування систем загального користування, такі як: опалення, водопостачання, каналізаційні системи та інше.

 

8.Внески, майно Кооперативу.

  1. Для досягнення мети своєї діяльності Кооператив набуває та використовує майно, фінансові та інші ресурси.

  2. Джерелами формування майна Кооперативу є:

- періодичні членські та цільові внески його членів;

- майно, добровільно передане Кооперативу його членами;

- грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних;

- інші надходження, не заборонені законодавством.

8.3.             Забороняєтья розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів Кооперативу, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

8.4.             Членський внесок - грошовий неповоротний внесок, який сплачується членом Кооперативу для забезпечення поточної діяльності Кооперативу. Членські внески сплачуються членами Кооперативу кожен місяць та визначаються розподілом всіх витрат Кооперативу (згідно з Калькуляцією) на кількість членів Кооперативу, тому визначаються для усіх членів Кооперативу однаковими.

  1. Членські внески витрачаються на утримання адміністрації (штатної, затвердженої Загальними зборами), найманих робітників, ремонт суспільних будівель, виплати Кооперативу, оплату телефонних розмов, транспортних витрат адміністрації, пов'язаних з загально-кооперативними питаннями, преміювання апарата Кооперативу, закупку канцелярських товарів та різних матеріалів для потреб Кооперативу.

  2. Цільові внески - грошовий неповоротний внесок, що вносяться для забезпечення статутної діяльності Кооперативу. Розмір цільових внесків є однаковим для усіх членів Кооперативу, та є одноразовими. Цільові внески визначаються шляхом розподілу суми запланованих витрат на кількість членів з урахуванням площі власності кожного члену Кооперативу. Розмір, строки, порядок внесення та інші умови внесення членами Кооперативу цільових внесків визначаються на загальних зборах Кооперативу.

  3. Внески на проведення капітального ремонту, внески на експлуатацію жилого будинку (будинків) і утримання території та інші грошові внески членів Кооперативу, що використовуються для задоволення економічних, соціальних чи інших потреб членів Кооперативу. Розмір, строки, порядок внесення та інші умови внесення членами Кооперативу внесків на проведення капітального ремонту жилого будинку (будинків), внески на експлуатацію жилого будинку (будинків) і утримання території, визначаються на загальних зборах Кооперативу.

  4. Членські, цільові внески, внески на проведення капітального ремонту житлового будинку (будинків), внески на експлуатацію жилого будинку (будинків) і утримання території, та інші внески вносяться членами Кооперативу шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Кооперативу в установі банку або іншим способом, передбаченим чинним законодавством України.

8.9.             Для здійснення господарської та іншої діяльності Кооператив за рахунок власного майна може формувати відповідні майнові фонди.

8.10.          Види фондів, розмір та кількість відрахувань до фондів Кооперативу визначаються рішенням Загальних зборів з дотриманням положень даного Статуту.

 

9.Органи управління Кооперативом.

 

9.1.             Управління Кооперативом здійснюється на основі самоврядування, гласності, участі його членів у вирішенні питань діяльності Кооперативу.

9.2.             До органів управління Кооперативом належать:

  • орган управління Кооперативу - Загальні збори членів Кооперативу;

  • орган Кооперативу - Правління Кооперативу на чолі з Головою Правління Кооперативу;

  • орган – Ревізор.

9.3.             Для підготовки окремих питань Загальні збори членів Кооперативу, а в період між ними Правління Кооперативу, можуть утворювати спеціальні комісії з членів Кооперативу із залученням в якості консультантів фахівців – не членів Кооперативу.

10.Загальні збори членів Кооперативу.

  1. Вищим органом управління Кооперативу є Загальні збори членів Кооперативу.

10.2.          Загальні збори мають право приймати рішення з будь-яких питань діяльності Кооперативу, у тому числі, що входить в компетенцію інших органів, відміняти рішення Правління, Голови Правління і Ревізора.

10.3.          До виняткової компетенції Загальних зборів відноситься:

10.3.1.       затвердження Статуту Кооперативу та змін і доповнень до нього, нормативних документів Кооперативу;

10.3.2.       прийняття рішень про заснування Кооперативом інших юридичних осіб та/або придбання корпоративних прав інших юридичних осіб;

10.3.3.       прийняття рішень про входження Кооперативу до об’єднання кооперативів, створення філій, відділень та інших відособлених підрозділів, затвердження положень про них;

10.3.4.       обрання і дострокове припинення повноважень членів Правління, Голови Правління та Ревізора Кооперативу;

10.3.5.       визначення розмірів оплати праці Голови Правління, утримання апарату органів управління;

10.3.6.       прийняття рішень про притягнення до відповідальності Голови Правління, членів Правління;

10.3.7.       прийняття рішення про відсторонення Голови Правління Кооперативу від виконання його повноважень та обрання (призначення) особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження Голови Правління Кооперативу до вирішення Загальними зборами членів Кооперативу питання щодо залишення на посаді чи звільнення (відкликання) особи з посади Голови Правління Кооперативу;

10.3.8.       заслуховування звітів органів управління і контролю Кооперативу про їх діяльність;

10.3.9.       затвердження розмірів фондів Кооперативу, порядок їх формування та використання;

10.3.10.     затвердження розмірів, строків та порядку сплати членських та цільових внесків до Кооперативу;

10.3.11.     затвердження внутрішніх документів Кооперативу, що регулюють діяльність органів управління і контролю Кооперативу;

10.3.12.     прийняття рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном Кооперативу;

10.3.13.     прийняття рішення про отримання Кооперативом кредитів від фінансових установ, про укладення договорів застави, гарантії або поруки, відповідно до яких Кооператив виступає заставодавцем, гарантом або поручителем;

  1. затвердження річного звіту і річної бухгалтерської (фінансової) звітності Кооперативу;

  2. прийняття рішення про залучення юридичної особи, яка за Договором  з  членами Кооперативу буде утримувати  на балансі майно Кооперативу;

  3. затвердження кошторису витрат та щорічного кошторису;

  4. прийняття рішення про необхідність проведення аудиторських перевірок, затвердження аудиторського висновку;

  5. вирішення питання про зміну конструкції площ будівлі Кооперативу загального користування;

  6. затвердження порядку покриття збитків Кооперативу;

  7. прийняття рішення про реорганізацію або ліквідацію Кооперативу, а також призначення ліквідаційної комісії і затвердження проміжного і остаточного ліквідаційних балансів;

10.4.          Загальні збори мають право приймати будь-які інші рішення, пов’язані із статутною діяльністю Кооперативу.

10.5.          Чергові Загальні збори членів Кооперативу скликаються Правлінням або Головою Правління у разі потреби, але не рідше одного разу на п’ять рокв. Про дату, місце, час проведення та порядок денний Загальних зборів члени Кооперативу повинні бути повідомлені не пізніше 10 (десяти) календарних днів до дати їх проведення.

10.6.          Позачергові Загальні збори членів Кооперативу скликаються на вимогу не менше третини його членів, Ревізора, Правління. Позачергові Загальні збори членів Кооперативу повинні бути скликані протягом 20 (двадцяти) календарних днів з моменту подання вимоги відповідно до даного пункту Статуту.

10.7.          Загальні збори членів Кооперативу правомочні приймати рішення, якщо для участі у Загальних зборах членів Кооперативу зареєструвалися та беруть участь не менше 60% його членів. У разі неможливості з організаційних питань (через територіальне розміщення чи значну чисельність членів кооперативу) проведення Загальних зборів членів Кооперативу, скликаються збори уповноважених представників членів Кооперативу, які діють на підставі довіреності.

  1. Кожен член Кооперативу (уповноважений представник члена Кооперативу) має один голос.

  2. Рішення Загальних зборів приймається відкритим або таємним голосуванням. Рішення Загальних зборів членів Кооперативу про прийняття, внесення змін до Статуту Кооперативу, про залучення юридичної особи, яка за Договором буде утримувати  на балансі майно Кооперативу,  про реорганізацію або ліквідацію Кооперативу,  вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 60 відсотків членів Кооперативу, присутніх на Загальних зборах членів Кооперативу. З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів членів Кооперативу, присутніх на Загальних зборах.

10.10.        При наявності в Кооперативі власного сайту з можливістю індивідуальної авторизації кожного члену Кооперативу голосування і прийняття рішень загальних зборів можна проводити в інтерактивному режимі.

10.11.        Рішення Загальних зборів членів Кооперативу є обов’язковим для всіх членів Кооперативу. Рішення Загальних зборів членів Кооперативу фіксуються у протоколах.

  1. Загальні збори членів Кооперативу у будь-який час мають право:

- зажадати від Голови Правління Кооперативу звіт про діяльність Кооперативу;

- знайомитися з будь-якими документами, які стосуються діяльності Кооперативу (у тому числі, але не виключно, з документами щодо бухгалтерського обліку і фінансової звітності Кооперативу).

 

11.Правління кооперативу.

11.1.          Виконавчим органом Кооперативу є Правління Кооперативу, яке очолює Голова Правління Кооперативу. Правління Кооперативу підзвітне Загальним зборам членів Кооперативу і несе перед ним відповідальність за ефективність діяльності Кооперативу.

11.2.         Члени Правління обираються зі складу членів Кооперативу його Загальними зборами на строком на 5 (п’ять) років в кількості 3 (трьох) осіб. Зі складу членів Правління Загальні збори членів Кооперативу обирають Голову Правління Кооперативу. Особи, обрані до складу правління Кооперативу, можуть переобиратися необмежену кількість разів. За рішенням Загальних зборів членів Кооперативу повноваження будь-якого члена правління Кооперативу можуть бути припинені достроково.

11.3.          Правління Кооперативу вирішує питання, що відносяться до його компетенції, на своїх засіданнях. Засідання Правління Кооперативу скликаються Головою Правління за необхідності вирішення питань, віднесених до компетенції Правління. Засідання Правління можуть скликатися також на вимогу будь-якого члена Правління, Ревізора, а також групи членів Кооперативу чисельністю не менше 20 (двадцять) відсотків від загального числа членів Кооперативу.

11.4.          Засідання Правління правомочне, якщо на його засіданні присутні більше половини членів Правління за умови обов’язкової участі Голови Правління. Рішення Правління Кооперативу приймаються простою більшістю голосів від загального числа голосів членів Правління, присутніх на засіданні.

11.5.          Рішення, прийняті Правлінням, оформляються у вигляді протоколів засідань Правління Кооперативу. Протоколи засідань Правління Кооперативу підписуються головою Правління Кооперативу і секретарем засідання Правління Кооперативу.

11.6.         До компетенції Правління Кооперативу відносяться усі питання діяльності Кооперативу, за винятком тих, що входять до компетенції Загальних зборів членів Кооперативу, в тому числі:

11.7.         Приймає рішення про скликання Загальних зборів членів Кооперативу;

  1.  скликає чергові або позачергові Загальні збори членів Кооперативу, підготовлює необхідні документи для проведення зборів;

11.7.2.   керує поточною діяльністю Кооперативу, за винятком питань, віднесених Статутом до виняткової компетенції Загальних зборів членів Кооперативу;

11.7.3.  розробляє і вносить на затвердження Загальними зборами членів Кооперативу планів робіт для здійснення статутної діяльності Кооперативу, забезпечення виконання рішень Загальних зборів членів Кооперативу, контроль за виконанням прийнятих рішень;

  1. ведення обліку членів Кооперативу;

  2. визначає правила роботи з персоналом, в т.ч. внутрішнього трудового розпорядку;

  3. затвердження внутрішніх документів Кооперативу (в тому числі штатного розпису Кооперативу), за винятком документів, затвердження яких віднесене до компетенції Загальних зборів;

  4. прийняття рішень про укладення будь-яких правочинів (договорів), інших юридичних актів, розрахунково-банківських, фінансових та інших документів Кооперативу, чи здійснення платежів в будь-яких формах та без обмеження вартості (ціни) таких правочинів, за винятком тих правочинів, прийняття рішення щодо яких віднесене до компетенції Загальних зборів;

  5. представлення Кооперативу в органах влади і управління, а також в стосунках з юридичними і фізичними особами;

  6. здійснення підготовки і представлення звіту про роботу Правління Загальним зборам;

  7. здійснення іншої діяльності, що не відноситься до виняткової компетенції Загальних

зборів;

  1. До компетенції Голови Правління Кооперативу належить:

    1. без довіреності виступати від імені Кооперативу, в межах, передбачених Статутом Кооперативу;

    2. відкривати і закривати поточні та інші рахунки Кооперативу в банках,

    3. видавати довіреності;

    4. здійснювати управління Кооперативом у період між засіданнями Правління Кооперативу, забезпечувати виконання їх рішень.

    5. представляти Кооператив у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами, перед третіми особами та у судових органах;

    6. вирішувати поточні питання господарської діяльності згідно з даним Статутом Кооперативу.

    7. здійснювати операції, підписувати фінансові документи, договори від імені Кооперативу (у випадках, передбачених цим Статутом, після одержання відповідного письмового дозволу або рішення Загальних зборів членів Кооперативу);

    8. видавати довідки, що підписуються Головою Правління Кооперативу;

    9. контролювати надходження від членів Кооперативу вступних, членських, цільових внесків, внесків на проведення капітального ремонту житлового будинку (будинків), внесків на експлуатацію житлового будинку (будинків) і утримання прибудинкової території, плати за комунальні послуги та інших платежів;

    10. забезпечувати ведення Кооперативом діловодства, бухгалтерського обліку і складання звітності;

    11. вносити на розгляд Загальних зборів та Правління Кооперативу будь-які питання та пропозиції щодо роботи Кооперативу.

    12. виконувати інші функції, що не входять до виняткової компетенції Загальних зборів.

    13. Голова Правління Кооперативу припиняє виконання своїх обов’язків у разі закінчення строку його повноважень, смерті, дострокового відкликання Загальними зборами членів Кооперативу.

    14. Голова Правління Кооперативу може обрати собі зі складу членів Правління заступника, кандидатура якого затверджується рішенням засідання Правління Кооперативу.

12.Ревізор Кооперативу.

  1. Для контролю за фінансово-господарською діяльністю Кооперативу може обираєтися Ревізор.

Ревізор підзвітний Загальним зборам членів Кооперативу і обирається Загальними зборами з числа членів Кооперативу у порядку, встановленому його Статутом.

Ревізором не може бути член Правління Кооперативу.

Перевірки результатів фінансово-господарської діяльності Кооперативу проводяться Ревізором за власною ініціативою, а також за рішенням Загальних зборів чи на вимогу не менш як 10 відсотків членів Кооперативу.

На вимогу Ревізора надаються будь-які матеріали, бухгалтерські та інші документи, а також пояснення посадових осіб Кооперативу.

Ревізор складає висновок за річними звітами про результати діяльності Кооперативу. Загальні збори обирають Ревізора строком на 3 (три) роки.

  1. До компетенції Ревізора відносяться наступні повноваження:

    1. перевірка фінансово-господарської діяльності Кооперативу за підсумками діяльності Кооперативу за рік за власною ініціативою Ревізора, а також за рішенням Загальних зборів членів Кооперативу або на вимогу не менше 1/3 членів Кооперативу;

    2. перевірка засновницьких, реєстраційних, планових, звітних, бухгалтерських і інших документів за формою і змістом з метою встановлення законності і правильності виконавчих;

    3. перевірка фактичної відповідності операцій даним первинних документів, у тому числі по фактам отримання і видачі вказаних в них грошових коштів і матеріальних цінностей, фактично виконаних робіт (наданих послуг) і т.п.;

    4. організація процедур фактичного контролю за наявністю і рухом матеріальних цінностей і грошових коштів, правильністю формування витрат, повнотою оприбутковування продукції, достовірністю обсягів виконаних робіт і наданих послуг, забезпеченням збереження грошових коштів і

матеріальних цінностей шляхом організації проведення інвентаризацій, обстежень, контрольних обмірів виконаних обсягів робіт, експертиз і т.п.;

  1. перевірка достовірності відображення виконаних операцій в бухгалтерському обліку і звітності, у тому числі дотримання встановленого порядку ведення обліку, співставлення записів в реєстрах бухгалтерського обліку з даними первинних документів, співставлення показників звітності з даними бухгалтерського обліку, арифметичної перевірки первинних документів;

  2. перевірка використання і збереження коштів цільового призначення.

Контроль за фінансово-господарською діяльністю Кооперативу може проводитись на індивідуальному сайті Кооперативу з освітленням щомісячних витрат Кооперативу.

 

13.Облік та звітність Кооперативу.

  1. Кооператив здійснює бухгалтерський та податковий облік результатів своєї діяльності, а також веде статистичну звітність, податкову звітність та подає її у встановленому чинним законодавством порядку, строки та обсязі уповноваженим на те органам.

  2. Голова Правління Кооперативу та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку, ведення і достовірність обліку податкової та статистичної звітності.

  3. Кооператив має право на одержання інформації про результати інспектування і перевірок його діяльності не пізніш як через 30 днів після їх закінчення, якщо інше не передбачено законом. Дії та рішення державних органів контролю та нагляду, а також їх посадових осіб, які проводили інспектування і перевірку, можуть бути оскаржені Кооперативом у встановленому законодавством порядку.

  4. Подання Кооперативом інформації контролюючим органам, посадовим особам, органам місцевого самоврядування та іншим державним органам здійснюється виключно у відповідності до норм законодавства та у відповідності до компетенції відповідного органу, посадової особи.

 

14.Організація, оплата та дисципліна праці.

  1. Всі роботи в Кооперативі виконуються його членами або працівниками на основі цивільно- правових або трудових договорів і оплачуються в порядку і розмірах, що визначаються Правлінням Кооперативу.

  2. Тривалість і розпорядок робочого дня в Кооперативі, порядок надання часу відпочинку і інші питання діяльності працівників Кооперативу регулюються правилами внутрішнього розпорядку і трудовим законодавством.

  3. Всі роботи в Кооперативі здійснюються з дотриманням встановлених правил і норм техніки безпеки, вимог норм екології і виробничої санітарії.

  4. Заохочення членів Кооперативу і працівників, що знаходяться в трудових відносинах з Кооперативом, здійснюється Правлінням Кооперативу в порядку і на умовах, передбачених документами внутрішнього розпорядку.

15.Ліквідація Кооперативу.

  1. Кооператив може бути ліквідований добровільно або за рішенням суду в порядку, встановленому Цивільним кодексом України, з врахуванням вимог Закону України "Про Кооперацію", інших законів і статуту Кооперативу. Ліквідація Кооперативу тягне за собою припинення його діяльності без переходу прав і обов’язків Кооперативу в порядку правонаступництва до інших осіб.

  2. Добровільна ліквідація Кооперативу і призначення ліквідаційної комісії проводиться за рішенням Загальних зборів і приймається не менш як 75 відсотками голосів членів Кооперативу, присутніх на Загальних зборах.

  3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять всі повноваження на управління справами Кооперативу. Ліквідаційна комісія від імені ліквідованого Кооперативу виступає в суді.

  4. В разі ліквідації Кооперативу проводиться обов’язкова оцінка майна (рухомого і нерухомого майна, прав вимоги, боргів) ліквідованого Кооперативу відповідно до законодавства України, що регулює оціночну діяльність. Проведення вказаної оцінки повинне передувати затвердженню проміжного ліквідаційного балансу.

Ліквідаційна комісія на вимогу членів Кооперативу зобов’язана надати їм для ознайомлення звіт про оцінку майна ліквідованого Кооперативу.

  1. Ліквідаційна комісія через органи друку повідомляє всіх зацікавлених осіб про ліквідацію Кооперативу і визначає строки, протягом яких кредитори можуть пред’явити свої вимоги ліквідаційній комісії.

  2. Ліквідаційна комісія приймає і ретельно перевіряє всі пред’явлені вимоги кредиторів, виявляє дебіторську заборгованість, консолідує майно Кооперативу.

  3. Проміжний ліквідаційний баланс і остаточний ліквідаційний баланс затверджуються Загальними зборами членів Кооперативу.

  4. Після задоволення всіх визнаних вимог кредиторів в черговості, встановленій законодавством, частина майна Кооперативу, що залишилася, не підлягає поділу між його членами і передається за рішенням ліквідаційної комісії іншій (іншим) неприбутковій (неприбутковим)

Кооперативній організації (Кооперативним організаціям), відповідно до вимог чинного законодавства. При цьому у рішенні повинні бути визначені напрямки використання зазначеного майна.

  1. Ліквідація Кооперативу, вважається завершеною, а Кооператив - ліквідованим після внесення запису про ліквідацію в Єдиний державний реєстр юридичних осіб.

16.Внесення змін та доповнень до Статуту Кооперативу.

  1. Зміни та доповнення до статуту Кооперативу вносяться за рішенням Загальних зборів членів Кооперативу. Внесення змін та доповнень до Статуту оформлюється окремим додатком до нього або шляхом викладення Статуту в новій редакції. Зміни до Статуту Кооперативу підлягають державній реєстрації.

  2. Зміни та доповнення до Статуту Кооперативу є невід’ємною частиною даного Статуту Кооперативу.

  3. Державна реєстрація змін до Статуту Кооперативу покладається на Правління Кооперативу та здійснюється не пізніше 30 календарних днів з моменту прийняття відповідного рішення Загальними зборами членів Кооперативу. Державна реєстрація здійснюється на підставі рішення Загальних зборів членів Кооперативу, Статуту викладеного в новій редакції або змін до Статуту Кооперативу та документів, що підтверджують факт здійснених змін.

 

17.Заключні положення.

17.1. У всіх питаннях, не врегульованих даним Статутом, Засновники, члени Кооперативу керуються чинним законодавством України.

           Контакти 

Голова Правління ЖБК «Дніпро»: Зуєвська Наталя Валеріївна (050) 982-17-70 Дом. (044) 295-02-44

Слюсар-сантехнік: Савченко Олексій Микитович (096) 568-88-94

Електрик: Жданов Олег Васильович (066) 760-50-41 Дом. (044) 295-37-13

Кількість відвідувачів сайту
Реквізити: ЖБК "Дніпро" ЄДРПОУ 22868976
bottom of page